Utrata włosów w czasie chemioterapii


Jak wiemy podczas leczenia metodą chemioterapii jednym z efektów ubocznych jest wypadanie włosów. Bywa to dla pacjentów bardzo przykrym doświadczeniem budzącym lek i stres który nie jest w skazany w procesie zdrowienia. W niektórych przypadkach chorzy w obawie przed utratą włosów odmawiają leczenia. Wypadanie włosów jest procesem który można zahamować poprzez chłodzenie skóry głowy.

Chemioterapeutyki mają taki sam wpływ na mieszek włosa jak na komórki rakowe. Poprzez schłodzenie temperatury skóry głowy powodujemy skurcz naczyń krwionośnych, a tym samym ograniczamy przepływ krwi zawierającej cytostatyk przez skórę głowy, co ostatecznie ma zapobiec utracie włosów.

Chłodzenie skóry głowy

Terapię Turbanem stosuję się kilka razy w tygodniu (czas 20-30 min)  po uprzednim schłodzeniu wkładów żelowych. Wkłady należy oziębienia na dwie godziny przed zabiegiem w zamrażalce. Po wyjęciu osuszyć kompres i umieścić w kieszonkach turbanu. Można stosować je w trakcie chemioterapii lub po jej zakończeniu -długość uzależniona jest od woli pacjenta.

W skład zestawu wchodzą 4 wkłady żelowe plus bawełniany turban. Wkłady wykonane są ze specjalnego nietoksycznego organicznego żelu i nietoksycznej folii. Podstawową zaletą żelu jest długotrwałe oddawanie zakumulowanego w nim zimna lub ciepła. Kompresy można używać wielokrotnie. Po zamrożeniu pozostają nadal plastyczne i dają się modelować w kieszonkach turbanu. Turban jest produktem uniwersalnym, łatwym w użyciu w domowym zaciszu.

Cechy i zalety


Turban został zaprojektowany tak aby był łatwy i nieskomplikowany w użyciu dla każdego pacjenta.

- wkłady żelowe używane do chłodzenia skóry głowy są lekkie i wygodne. Pacjent może zrelaksować się w trakcie procesu chłodzenia.

- jest to produkt wielokrotnego użytku w uniwersalnym rozmiarze.

-chłodzenie jest w dużym stopniu tolerowane i akceptowane przez pacjentów.

- w dużym stopniu zapobiega ryzyku utraty włosów i podnosi wiarę pacjenta we własne siły i wyzdrowienie.

-wkłady żelowe wykonane są z folii wypełnionej nietoksycznym roztworem, zapewniającym bezpieczeństwo użytkownika.

 

nowe_2abeztla_1.png